Zapraszamy Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków na uroczystość z okazji ich święta dnia 23.01.2018 r, o godz. 14:00 w strażnicy OSP w Golasowicach.

Grupa Krasnale

22 grudnia 2017 07:34 | Aktualności

Wycieczka Przedszkolaków do kina

Dnia 07.11.2017 r. grupy przedszkolne: „Biedronki” oraz „Krasnale”  wybrały się na wycieczkę do kina w Pawłowicach.  Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Wielka wyprawa Molly!”. Film przedstawiał historię rodziny Potwornickich, którzy spodziewali się kolejnego dziecka. Problem w tym, że mały potwornicki miał wykluć się z jaja na wyspie, gdzie małej Molly nie wolno było jechać. Jednak za sprawą pewnej czapki robionej dla przyszłego rodzeństwa rozpoczęła się długa przygoda…

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Przeczytano: 61 razy. Wydrukuj |Do góry

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA 2017