Grupa Krasnale

Moja grupa

17 kwietnia 2018 16:21 | Aktualności

Przedszkolaki w Chlebowej Chacie

10 kwietnia 2018 r. przedszkolaki odwiedziły Chlebową Chatę w Górkach Małych. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci zdobywały wiedzę  na temat życia ludzi na wsi w przeszłości. Dowiedziały się o uprawie różnego rodzaju zbóż, sposobie ich wykorzystania oraz o sprzętach i urządzeniach do tego  potrzebnych. Prowadząca opowiedziała o procesie powstawania masła, sera i innych przetworów mlecznych (kefir, maślanka). Przedszkolaki na miejscu mogły bezpośrednio zetknąć się z każdym eksponatem, który był w zasięgu ich ręki. Mogły nim manipulować zgodnie z przeznaczeniem. Następnie był czas na zwiedzanie zabudowań wiejskich w których znajdowały się wozy, bryczki, traktory, motory. Każdy przedszkolak mógł doświadczyć  przyjemności bycia kierowcą takiego pojazdu. Dużą frajdę sprawiło dzieciom młócenie zboża cepami, czy praca przy kieracie. Ważnym punktem programu było samodzielne  pieczenie podpłomyków, a następnie ich degustacja. Najbardziej smakowały te, które były polane miodem czy posmarowane pachnącym masłem. Na zakończenie wycieczki dzieci dowiedziały się jak powstaje miód oraz  jak cenne dla nas są pszczoły. Z pełnym bagażem nowych doświadczeń i szczęśliwi, wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

Przeczytano: 182 razy. Wydrukuj |Do góry

PRZEDSZKOLAKI W CHACIE CHLEBOWEJ