Grupa Biedronki

27 lutego 2018 00:32 | Aktualności

Nietypowa wizyta w Golasowicach

Kolejny raz w naszej szkole gościmy wolontariuszki w ramach programu International Education we współpracy z organizacją studencką AIESEC. Tym razem są nimi Gamze z Turcji i Wendy z Chin. Pobyt obydwu pań został zaplanowany na trzy tygodnie, podczas których maja okazję zaprezentować swoje kraje, ich kulturę i obyczaje. Wolontariuszki aktywnie uczestniczą w lekcjach języka angielskiego, rozmawiają z dziećmi i wykonują wspólnie z uczniami wiele różnych działań. Dzieci poznały nawet wstęp do chińskiej kaligrafii pod czujnym okiem swojej nauczycielki z Chin. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych gości, wiedza naszych uczniów o Chinach i Turcji znacznie się zwiększyła. Wiele rzeczy nas zachwyca, niektóre dziwią, a niektóre nawet szokują. Przykładem jest to, że lekcje w chińskim liceum trwają od 6.30 do 22.30, a w jednej klasie uczy się naraz 100 uczniów! Czas z wolontariuszkami upływa bardzo szybko, a nasi uczniowie nawet nie zauważają, kiedy uczą się komunikować w obcym języku.

Przeczytano: 365 razy. Wydrukuj |Do góry

WOLONTARIUSZKI 2018