Grupa Biedronki

04 marca 2018 22:03 | Aktualności

Przedszkolaki na magii teatru

27 lutego dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w niecodziennej inscenizacji teatralno-edukacyjnej "Trzy Świnki czyli magia teatru", która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Wykonawcami jej byli aktorzy z teatru Banialuka w Bielsku-Białej. Była to  lekcja wiedzy o teatrze. Aktorzy pokazali jak rozpoznawać i interpretować poszczególne elementy spektaklu (przestrzeń teatralna, tekst, światło, dźwięki, scenografia). Przyjazna i ciepła scenografia oraz sympatyczne lalki stanowiły znakomity punkt wyjścia do opowiedzenia historii trzech Świnek i Wilka. Przy okazji aktorzy odsłonili kulisy realizacji przedstawienia teatralnego. Widać było wielkie zaangażowanie, otwartość  naszych widzów  na to, co się działo na scenie. Przedszkolaki w lekki i przystępny sposób mogły poznać tajniki pracy w teatrze. Było zabawnie, pozytywne emocje brały górę.

Przeczytano: 263 razy. Wydrukuj |Do góry

PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE