Grupa Biedronki

04 maja 2018 06:41 | Aktualności

Happening ekologiczny „SOS dla Ziemi”

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi wszystkie dzieci z naszego przedszkola 24 kwietnia wzięły udział w Happeningu Ekologicznym ,,SOS dla Ziemi”, będącym podsumowaniem działań związanych z ekologią i ochroną środowiska, których celem było zwiększenie wrażliwości i aktywności ekologicznej przedszkolaków. Pięknie ubrane przedszkolaki z transparentami i okrzykami ekologicznymi, między innymi.: „Kochasz dzieci – nie pal śmieci!”,  „Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko”, „Chrońmy lasy”, „Nie rzucaj śmieci tam, gdzie popadnie, już wszyscy wiedzą, że to nieładnie”  przemaszerowały ulicami Golasowic, wzbudzając zachwyt wśród mieszkańców wsi i osób przejeżdżających różnymi środkami lokomocji. Swoim wystąpieniem chcieliśmy zwrócić uwagę  na istniejący problem zanieczyszczenia środowiska i uczulenie mieszkańców na jego ochronę w naszej miejscowości, a tym samym na całej naszej Ziemi. Pogoda nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Z uśmiechem na twarzach, trochę zmęczeni  wróciliśmy do naszego przedszkola, przekonani o słuszności naszych działań, iż zostaną zapamiętane i wprowadzone w czyn.

Przeczytano: 174 razy. Wydrukuj |Do góry

HAPPENING EKOLOGICZNY 2018