Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszynskiego - Klasa Klasa V

Moja klasa

24 grudnia 2017 14:52 | Aktualności

Szkolna Wigilia

Dnia 22 grudnia 2017 roku przedszkolaki z grupy Krasnali i Biedronek wraz z ich wychowawcami, opiekunami oraz panią dyrektor, zgromadzili się przy wspólnym stole podczas spotkania wigilijnego. Po wspólnym odśpiewaniu kolęd pani dyrektor Bożena Struzik złożyła dzieciom życzenia, po których wszyscy wzajemnie, w atmosferze serdeczności, przełamali się opłatkiem. W końcu nastąpiła długo wyczekiwana przez dzieci chwila – poczęstunek złożony z łakoci: owoców, cukierków, upieczonych przez rodziców ciasteczek i pysznej herbatki. Nie był to jednak koniec atrakcji, bowiem na pociechy czekała kolejna niespodzianka w postaci ciekawych  występów, które przygotowali na sali gimnastycznej uczniowie szkoły podstawowej.

Zgodnie ze szkolną tradycją 22 grudnia 2017 r. cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach spotkała się na uroczystej wigilii. Program tego roku był bogaty: klasa I i II przedstawiła wiązankę wierszy i pastorałek, a klasa VII przygotowała jasełka na wesoło. Był też popis muzyczny naszych utalentowanych uczniów. Wystąpili: Miłosz Bednarz, który zagrał na trąbce, Julia Bortlik - na skrzypcach, rodzeństwo Filip i Oliwia Gołda - na gitarze, Sonia Plinta na flecie. Gościnnie zagrał kwartet świąteczny pod kierunkiem instruktora GOK-u, pana Grzegorza Pachury: Julia Kasztelan i Kasia Wantuła wraz z dwoma uczennicami ze szkoły w Pawłowicach.

Pani dyrektor odczytała życzenia świąteczne, które przysłano do naszej placówki, a zaproszony gość, ksiądz Roman Grabowski, życzył zebranym wesołych Świąt i obfitości łask Bożych. Wszyscy połamali się opłatkiem wigilijnym.

Na zakończenie przyszedł moment oczekiwany przez uczniów - prezenty pod choinką przygotowane przez rodziców.

Przeczytano: 464 razy. Wydrukuj |Do góry

SZKOLNA WIGILIA 2017