Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach
http://zspgolasowice.superszkolna.pl

07 czerwca 2017 08:32 | Aktualności

Wycieczka do Ogrodzieńca

1 czerwca 2017r. uczniowie klasy IV, V i VI   udali się na całodniową wycieczkę do Ogrodzieńca. Pogoda była wymarzona – ciepło, lekki wietrzyk, bezchmurne niebo.

     Najpierw   uczestnicy wycieczki udali się do świata odkryć i eksperymentów, czyli Parku Doświadczeń Fizycznych. Znajduje się  tam 35 urządzeń, które wyjaśniają działanie podstawowych praw fizyki. Dzięki urządzeniom takim jak: symulator lotów, kalejdoskop, peryskop, wózki na szynach, równoważnia liniowa i walcowa, pryzmat i wiele innych, uczniowie dowiedzieli się , jak działają podstawowe prawa fizyki. Dla wielu, rzeczy, które do tej pory wydawały się niemożliwe, stały się faktem. Dla tych, którzy odważyli się skorzystać z żyroskopu, była to ogromna  porcja adrenaliny. Następnie uczniowie doświadczyli wyjątkowej lekcji historii, podczas której poznali sposoby prowadzenia walk zbrojnych w XIV , XV i XVI wieku oraz stroje z tego okresu. Wiele emocji dostarczył uczestnikom zjazd po  torze saneczkowym z licznymi zakrętami. Dobra zabawa była kontynuowana przy ognisku, podczas pieczenia kiełbasek. Kiedy już wszyscy odpoczęli i nabrali sił, przyszła kolej na zwiedzanie ruin zamku.Wyglądał malowniczo. Z wysoka roztaczał się piękny widok na okolicę.

      Kolejnym ciekawym miejscem, które uczniowie zobaczyli to Park Miniatur, położony u stóp zamku. Znajdują się tam rekonstrukcje 17 zamków jurajskich w skali 1:25 oraz repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza. Wielu wrażeń dostarczył uczniom unikatowy na skalę całego kraju Dom Legend i Strachów, gdzie mieli okazję stanąć oko w oko z potężnym czarnym psem lub poznać sylwetkę białej damy. 

       Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.