Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach
http://zspgolasowice.superszkolna.pl

29 listopada 2017 22:42 | Aktualności

Nagrodzeni za najpiękniejsze "Wspomnienie wakacji"

25 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie VI Konkursu Dziennikarsko – Fotograficznego „Wspomnienie wakacji”. Po trzech miesiącach od momentu jego ogłoszenia, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, zgromadzili się wszyscy młodzi uczestnicy biorący udział w konkursie.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez: Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Zakład Fotograficzny MG FOTO Marka Grucki. Patronat nad konkursem objęli starosta pszczyński i burmistrz Pszczyny. Konkurs realizowany był w ramach zadania publicznego powiatu pszczyńskiego.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś laureaci konkursu, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. 

Celem konkursu było promowanie wszelkich form turystyki, zwrócenie uwagi na walory kulturowe i przyrodnicze Ziemi, jak i umiejętności fotograficzne oraz twórcze młodych dziennikarzy. Naszą placówkę reprezentowały Oliwia Stuchlik z klasy IV b, Julia Gruszczyk i Sonia Plinta z klasy VII. W kategorii szkół podstawowych II miejsce zdobyła Sonia, która opisała swoją wspaniałą przygodę na Roztoczu Zachodnim, w Janowie Lubelskim.