20 września 2016 07:05 | Aktualności

Dzień Kropki

W czwartek 15 września 2016 r. włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki, które jest obchodzone od 2008 roku, obecnie w 108 krajach.  Tego dnia wszyscy mieliśmy na sobie coś w kropy, kropki, kropeczki. Również nasze sale miały kropkowy akcent. Przedszkolaki poznały historię małej Vashti, która jest bohaterką książki pod tytułem “The Dot” Petera H. Reynoldsa. Dzięki malutkiej kropce i wzmocnieniu ze strony wspaniałej nauczycielki plastyki dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Stała się pewna siebie i została artystką. Idea tego święta ma na celu pobudzać wyobraźnię dzieci, zachęcać do tworzenia, kreatywności. Dzień 15 września był w naszym przedszkolu kolorowy, wesoły i  twórczy. Dzieci bawiły się piłeczkami i balonami z użyciem chusty animacyjnej, tańczyły i śpiewały przy piosence ,,Biedroneczki”. W ramach zajęć plastycznych za pomocą korków, słomek, baloników, kółek wykonywały kropkowe obrazy. W przerwie szukaliśmy kropek różnej wielkości oraz wręczaliśmy je sobie, mówiąc coś miłego. Na zakończenie była niespodzianka -,,Kropkowy słodki poczęstunek” W tych radosnych obchodach braliśmy udział po raz pierwszy, ale z pewnością jeszcze to powtórzymy.

DZIEŃ KROPKI 2016