17 października 2016 00:33 | Aktualności

Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu, który co roku obchodzony jest w pierwszy piątek października, w tym roku przypadł na dzień 7 października 2016 roku. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Miał on przypominać o tym, żeby wszyscy dużo się uśmiechali i poświęcali większą uwagę dobrym uczynkom. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że śmiech to zdrowie, dlatego chętnie włączyliśmy się do obchodów tego święta w naszym przedszkolu. Od samego rana do rozdawania uśmiechów zachęcały dzieci i rodziców hasła i symbole uśmiechu. Przedszkolaki z grupy Krasnali przygotowali uśmiechnięte słoneczka, które z wielką przyjemnością wręczyli paniom ekspedientkom sklepu spożywczego ,,U Reni” i ich klientom. Aż miło było popatrzeć, jak symboliczne słoneczko wywołało uśmiech na twarzach ludzi spełniając swoje zadanie. Miłym gestem ze strony pań, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci był słodki poczęstunek. Szczęśliwi i radośni wróciliśmy do przedszkola życząc wszystkim dużo uśmiechu na co dzień.

DZIEŃ UŚMIECHU 2016