17 października 2016 00:36 | Aktualności

Spotkanie z pisarzem

Dn. 12.10.2016 r. klasy I - III oraz przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem, Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek o niesfornym kocie Cukierku.

Pisarz opowiedział dzieciom, skąd się wziął pomysł pisania książek dla młodego czytelnika oraz kto był pierwowzorem tytułowego Cukierka. Uczniowie dowiedzieli się również, jak długo pisze się książkę i że trudniejsze od napisania tomu opowiadań jest ich wydanie w wydawnictwie oraz reklama i promocja. Dzieci wysłuchały też fragmentów cyklu przygód Cukierka, a także obejrzały humorystyczne ilustracje do książki autorstwa rysownika Dariusza Wanata.

Na zakończenie spotkania był czas na zadawanie pytań pisarzowi oraz autografy z dedykacją od autora.

SPOTKANIE Z PISARZEM 2016