19 października 2016 16:16 | Aktualności

Teatrzyk "Pchła Krętaczka"

Dnia 14 października 2016 roku gościliśmy aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa z przedstawieniem pt. ,,Pchła Krętaczka”. Jest to sceniczna adaptacja wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Opowiada o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która nieustannie kłamie i psoci wszystkim dookoła. Próbuje przekonać Kotka, że jest groźna, opowiadając mu niestworzone rzeczy o lwach, panterach i lampartach, które niby hoduje. Słoniowi obiecuje małżeństwo, nie zamierzając dotrzymać słowa. Oszukuje Świnkę - kelnera w Cukierni nie płacąc za zjedzone słodycze. Jej wybryki ukróca wreszcie Piesek - sędzia, który uświadamia niesfornej pchełce, że ta źle postępuje. Nakłada na nią zasłużoną karę. Skruszona pchełka obiecuje poprawę radząc jednocześnie dzieciom na widowni, by nie popełniały jej błędów i były zawsze wobec wszystkich miłe i szczere.  Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Duża w tym zasługa aktorów, którzy angażowali wychowanków zespołu do brania czynnego udział w przedstawieniu. Zabawne improwizacje słowne artystów wywoływały także śmiech wśród opiekunów. Teatrzyk ufundowała Rada Rodziców, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

TEATRZYK "PCHŁA KRĘTACZKA" 2016