02 listopada 2016 12:28 | Aktualności

Wizyta u miłośnika i hodowcy zwierząt

W dniach 24 i 25.10.2016 r. klasa I i II odwiedziła hodowcę gołębi i miłośnika zwierząt, pana Stanisława Kustwana.

Pan Stanisław pokazał dzieciom swój okazały zbiór wypreparowanych dzikich zwierząt: m. in. kunę, łasicę, wydrę, borsuka, świstaka, szczura piżmowego, dzika, szczupaka oraz kolekcję poroży sarny i daniela. Uczniowie zobaczyli też wypreparowane ptaki: pustułkę, myszołowa, rybitwę, gołębia, kormorana, pawia, bażanta, dzikie kaczki i wiele innych.

Pan Kustwan jako zapalony hodowca gołębi pocztowych jest także właścicielem imponującej kolekcji 112 pucharów za udział w zawodach oraz 2 za zdobyte mistrzostwo w tej dziedzinie. Pokazał dzieciom także swoje żywe zwierzęta, które hoduje od lat: pawie, papugi, gołębie, przepiórki, a także różne gatunki kur ozdobnych. Uczniowie dowiedzieli się np., że jaja przepiórcze mają jedyny i niepowtarzalny wzór, koloryt i deseń- nie ma w przyrodzie dwóch takich samych.

Na pamiątkę tej sympatycznej wizyty każde dziecko otrzymało piękne pawie pióro.

WIZYTA U MIŁOŚNIKA I HODOWCY ZWIERZĄT 2016