02 listopada 2016 22:12 | Aktualności

Światowy Dzień Makaronu

Dnia 25 października 2016 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Makaronu. Nasza szkoła, dzięki inicjatorce – p. Okularczyk, również świętowała ten dzień. Uczniowie przygotowali prezentację dotyczącą makaronu. Dowiedzieliśmy się m.in., że najstarszy makaron odkryto w Chinach, w Rzymie istnieje Muzeum Makaronu, jego producenci mają swojego patrona – św. Szczepana, najdłuższą pojedynczą nitkę spaghetti, która miała 455 metrów, skleili Niemcy, a w Kalifornii powstała największa na świecie micha makaronu ważąca ponad 6 ton.

Makaron jest bardzo zdrowy – zawiera źródło węglowodanów, wspomaga pracę mózgu, serca, poprawia samopoczucie.

Dziękujemy firmie Makarony Czanieckie za ufundowanie makaronu do szkoły, który został przekazany na obiady dla uczniów.

Dziękujemy również p. Anecie Okularczyk za zorganizowanie tego dnia w naszej szkole, a Hani i Kacprowi za piękną prezentację.

Zdjęcia: