09 listopada 2016 14:30 | Aktualności

Tajemnice pszczół

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pawłowicach filia Golasowice dnia 20 października 2016 roku w przedszkolu zorganizowaliśmy warsztaty na temat „Tajemnice pszczół”. Naszymi gośćmi były Honorata Kołakowska i Olga Kowcz. Na początku panie bibliotekarki powołały się na znaną historię Pszczółki Mai i jej przyjaciela Gucia, a następnie przeszły do przeczytania książeczki „Mam przyjaciela pszczelarza” Ralfa Butschkowa z serii Mądra Mysz wzbogaconej ilustracjami i różnymi akcesoriami. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem śledziły treść opowiadania, a potem odpowiadały na pytania prowadzących. Zabawy ruchowe przy muzyce „Pracowite pszczółki” oraz "Ul” wprawiły dzieci w radosny nastrój przed kolejnym zadaniem - wykonaniem ula. Nawet najmłodsi uczestnicy warsztatów świetnie sobie z nim poradzili. Na zakończenie czekała na dzieci słodka niespodzianka smakowanie miodu za pomocą chrupek kukurydzianych. Warsztaty przebiegały w miłej, serdecznej atmosferze.

TAJEMNICE PSZCZÓŁ 2016