09 listopada 2016 23:51 | Aktualności

Dzień Postaci z Bajek

Dn. 04.11.2016 r. obchodziliśmy w naszym ZSP Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie, przedszkolacy i nauczyciele przebrali się  za znanych bohaterów literackich- w szkole można było spotkać m. in.: królewny, rycerzy Jedi z mieczami świetlnymi, piratów, strażaków, Indian, czarownice, jaskiniowców, a nawet samego detektywa wszechczasów- Sherlocka Holmesa.

Z okazji tego sympatycznego święta bibliotekarki z biblioteki szkolnej i publicznej zaprosiły klasy I- III do wspólnej zabawy podczas zajęć bibliotecznych pt.: „Spotkanie z ulubionymi baśniami”. Dzieci poznały na nich trzech najsłynniejszych bajkopisarzy oraz cechy gatunkowe baśni, odgadywały, z jakiej bajki pochodzą dane rekwizyty, układały puzzle, brały udział w grze planszowej jako „żywe” pionki, w której musiały wykazać się znajomością wielu baśni.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali słodycze ufundowane przez Bibliotekę Publiczną - Filia Golasowice.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2016