09 listopada 2016 23:55 | Aktualności

Projekt KidSpeak - wolontariuszki

W dniach od 30 października do 4 listopada  uczestniczyliśmy w kolejnej edycji projektu o nazwie KIDSPEAK, w ramach którego odwiedziły nas dwie wolontariuszki: Dina z Egiptu i Erin z Korei Południowej. Celem projektu jest promowanie tolerancji i wielokulturowości, dostarczanie dzieciom wiedzy o różnych krajach i kontynentach oraz uczenie dzieci języka angielskiego. Dzięki projektowi od najmłodszych lat można rozbudzać w dzieciach ciekawość świata oraz wzmacniać motywację do nauki języków obcych.

Wolontariuszki to młode, sympatyczne i  otwarte dziewczyny, które szybko nawiązały dobry kontakt z uczniami. W czasie trwania projektu studentki prowadziły zajęcia szkole i warsztaty językowe.  Lekcje  w języku angielskim były głównie prowadzone w klasach starszych ale  klasy młodsze a nawet przedszkolaki miały okazję bawić się z wolontariuszkami. Tematyka zajęć dla dzieci dotyczyła kultury, tradycji i historii krajów wolontariuszek. Mieliśmy okazję poznać koreański alfabet i zapisać nim swoje imię, wysłuchać tradycyjnej koreańskiej pieśni i zobaczyć taniec egipski. My odwdzięczyliśmy się tym samym ucząc piosenki „Wlazł kotek na płotek” . Podczas popołudniowego spotkania zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski studentki bawiły się tańcząc „Kaczuszki” i „Taniec belgijski”. Nasi goście mieli również okazję odwiedzić Urząd Gminy i spotkać się z przedstawicielami władz. Na pamiątkę tych niezwykłych dni w naszej szkole pozostały plakaty opisane po angielsku, arabsku i koreańsku oraz wiele zdjęć i cudownych wspomnień.

WOLONTARIUSZKI 2016