09 listopada 2016 23:57 | Aktualności

Spotkanie z Folklorem

Dnia 07.11.2016 r. klasy I - III wzięły udział w zajęciach z regionalizmu pt.: „Spotkanie z Folklorem”, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach.

Z tradycjami, kulturą, tańcem, pieśnią i „godką” Górnego Śląska zapoznała uczniów „śląsko bajarka”, p. Dominika Kierpiec- Kontny. Pani Dominika zaprosiła dzieci do wspólnego odtańczenia trojaka, nauczyła śląskiej wyliczanki oraz piosenki, do której sama wykonała akompaniament na wiolonczeli. W zajęciach „śląskiej bajarce” pomagał sympatyczny i niesforny gołąbek pocztowy o imieniu Ewald, który ciągle robił duże „larmo”, jak mówią rodowici Ślązacy.

Dzieci były pod wrażeniem ekspresji i dynamiczności tej „żywej” lekcji regionalizmu.

SPOTKANIE Z FOLKLOREM 2016