24 listopada 2016 20:51 | Aktualności

Dzień życzliwości i pozdrowień

21 listopada 2016 roku był w naszym przedszkolu Dniem Życzliwości i Pozdrowień. O obchodzeniu tego święta przypominały nam przygotowane hasła, plakaty i Drzewko Życzliwości. Skierowaliśmy apel do tych, którzy, na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych.  Przedszkolakom w tym pomogły zajęcia i zabawy o charakterze prospołecznym. Dzieci wczuwały się w różne role społeczne niosąc pomoc i tym samym doświadczały życzliwości ze strony swoich rówieśników za okazane wsparcie fizyczne i emocjonalne. Z kolei wierszowane zagadki przypominały dzieciom o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam. Ważnym momentem w tym dniu było złożenie przyrzeczenia o życzliwym zachowaniu się wobec wszystkich osób każdego dnia oraz wykonanie prezentu w formie serduszka dla wybranej przez siebie osoby. ,,Warto być dobrym, radosnym” - stwierdzili przedszkolaki. Takie hasła były inspiracją do wykonania plakatów przez dzieci z grupy Krasnali. Szczególne podziękowania składamy naszym kochanym Rodzicom za ciekawe, wesołe i życzliwe wpisy, które zamieścili na Drzewku Życzliwości. Dzień ten upłynął nam pod znakiem szeroko rozumianej życzliwości i przedłużył się o kolejną dobę. Wierzymy, że pozytywna energia, którą wypuściliśmy w świat wróci do nas ze zdwojoną mocą.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 2016