13 grudnia 2016 06:28 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

Dn. 23.11.2016 r. klasa II i przedszkolaki obchodziłły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Specjalne zajęcia z tej okazji pt.: „W Stumilowym Lesie” przygotowały dla drugoklasistów biblioteka szkolna i publiczna.

Panie bibliotekarki przybliżyły uczniom ponad stuletnią historię pluszowego misia - zabawki oraz historię imienia najsłynniejszego misia na świecie - Kubusia Puchatka, w oryginale: „Winnie the Pooh”. Dzieci obejrzały wystawkę najróżniejszych książek o misiach, które można wypożyczyć w bibliotece. Główną częścią zajęć była rywalizacja 2 drużyn nt. znajomości książki A. A. Milne’a pt.: „Kubuś Puchatek”. Uczniowie odpowiadali na pytania z lektury, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali z zawiązanymi oczami, co to za misiowy przysmak, próbując różnych próbek smakołyków. Rywalizacja była tak wyrównana, że zmagania zakończyły się remisem.

W nagrodę za rzetelne przygotowanie się do konkursu wszyscy drugoklasiści otrzymali babeczki z wizerunkiem bohaterów z „Kubusia Puchatka”.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2016