13 grudnia 2016 07:17 | Aktualności

Bezcenna przyjaźń

W piątek 9 grudnia 2016 roku naszą placówkę odwiedził Teatr lalek Tomcio z Nowego Sącza. Tym razem przedszkolaki i uczniowie klasy II i III a mieli okazję obejrzeć bardzo pouczającą bajkę pt.„Bezcenna przyjaźń”. Kolorowa scenografia, kostiumy lalek i muzyka z pewnością przykuwały uwagę zarówno młodszej jak i starszej widowni. Tematem bajki była przyjaźń i to, jaką ma ona wartość w życiu człowieka. Głównym bohaterem był staruszek, który miał wokół siebie kochające go zwierzęta – koguta, świnkę i myszkę. Niestety jego przywiązanie do przyjaciół okazało się niewystarczające i mało trwałe. Sprzedał swoich najbliższych handlarzowi  za mało znaczące przedmioty, które tak naprawdę w ogóle nie były mu potrzebne. Po czasie staruszek zrozumiał swój błąd i wyruszył w świat, aby odzyskać to, co miało prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Bajka skończyła się dobrze. Starszy pan odnalazł swoich przyjaciół i wrócił z nimi do domu To przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu najważniejszą wartością nie sa rzeczy materialne, ale przyjaźń, która daje nam prawdziwe i trwałe szczęście. Fundatorem teatrzyku była Rada Rodziców ZSP. Dziękujemy jej za to.

BEZCENNA PRZYJAŹŃ 2016