13 grudnia 2016 07:22 | Aktualności

„Żubr żywi się żołędziami”

W połowie września nasze przedszkole otrzymało zaproszenie do udziału w konkursie żołędziowym organizowanym przez Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie. Postanowiliśmy, że nie pozostaniemy obojętni i pomożemy zwierzętom przetrwać zimę. Ruszyliśmy więc pełną parą i zaczęliśmy zbierać żołędzie i kasztany będące przysmakiem żubrów i innych zwierząt z pszczyńskiej zagrody. W akcję zaangażowały się nie tylko nasze dzieci ale także rodzice. W rezultacie udało nam się uzbierać łącznie 1200 kg i zająć III miejsce w kategorii przedszkoli. W nagrodę nasze dzieci otrzymały pomoce do zajęć plastycznych oraz drobne zabawki, a także bezpłatny wstęp do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie. W naszym przedszkolu osobami, które zebrały najwięcej byli:

1. Szymon Janecki 288,5 kg

2. Michał Pawlik 242 kg

3. Milena Janecka 122,5 kg

Emilka Biernacka 62,5 kg , Milena Lala 57 kg, Lena Chałupka 55 kg, Bartosz Kułacz 60 kg, Zuzanna Szarek 34,5 kg, Dominika Myszor 30kg, Julia Paduch 30 kg, Daniel Bierski 28 kg, Jakub Sobala 16,5 kg, Rafał i Kamil Rybacki po 16 kg, Krzysztof Mokwa 15kg, Maja Pelar 14 kg, Anna Makowska 10 kg, Kajetan i Kacper Stuchlik po 6,5 kg, Oliwia Pędrak 6,5 kg, Bartosz Bandura 5 kg, Piotr Sowiński 2 kg.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zbierali żołędzie i kasztany za trud i poświęcony czas.

Zdjęcia: