26 grudnia 2016 15:51 | Aktualności

Wigilia 2016

Dn. 22.12.2016 r. w naszym ZSP tradycyjnie odbyła się wspólna wigilia. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły usiedli przy stołach udekorowanych przeróżnymi „słodkościami”.

Z polskimi zwyczajami świątecznymi zapoznali zebranych czwartoklasiści. Jasełka pt.: „Jest taki dzień” przygotowały klasy III „b” i V. Szkolną uroczystość umilił chórek, śpiewając kolędy i pastorałki oraz uczniowie, którzy uczą się grać na instrumentach muzycznych: flecie, klarnecie, skrzypcach i trąbce, wygrywając znane polskie pieśni bożonarodzeniowe. Również i cała szkoła wspólnie wyśpiewała kolędy, a pani dyrektor odczytała życzenia świąteczne przysłane przez sąsiednie placówki.

Najważniejszym momentem szkolnej uroczystości było podzielenie się opłatkiem przy wigilijnym stole.

Na koniec uczniowie otrzymali wyczekiwane prezenty ufundowane przez rodziców.

WIGILIA 2016