20 stycznia 2017 23:14 | Aktualności

Noc w bibliotece

Wieczorem 13.01.2017 r. o godz. 20.00 w budynku ZSP w Golasowicach rozpoczęła się „Noc w bibliotece”, która trwała do godz. 7 rano dnia następnego. Organizatorami imprezy były biblioteki Publiczna oraz szkolna, uczestnikami zaś uczniowie z klas II - VI, którzy w ostatnim roku byli najpilniejszymi czytelnikami oraz czynnie uczestniczyli w życiu obu bibliotek. Opiekunami były panie bibliotekarki oraz wychowawca kl. III „b”, p. Ewa Kaul.

Całonocna impreza rozpoczęła się od zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonywały maski karnawałowe. Potem był ciepły posiłek, na który rodzice przygotowali dla wszystkich pizzę i zapiekanki. Punktem programu wyczekiwanym przez uczniów były podchody z latarkami, a zadaniem do wykonania odszukanie ukrytej „skrzyni skarbów” ze słodyczami. Następnie 2 drużyny musiały wykonać polecenia zapisane na karteczkach odnalezionych podczas podchodów.

Wreszcie przyszedł czas na głośne czytanie baśni egzotycznych przy nastrojowo zapalonej „latarni”. W tym roku dzieci słuchały podań indiańskich.

Ostatnim punktem programu było nocne oglądanie filmów dla dzieci i młodzieży aż do zaśnięcia.

NOC W BIBLIOTECE 2017