07 lutego 2017 22:45 | Aktualności

Choinka Noworoczna 2017

Dn. 06.02.2017 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny zorganizował tradycyjnie Choinkę Noworoczną dla dzieci oraz mieszkańców Golasowic. Imprezę karnawałową rozpoczęły występy uczniów i przedszkolaków. W tym roku w programie królowały tańce i układy taneczno - instrumentalne. Dzieci grały na bum-bumrurkach, dzwonkach i trójkątach. Przedszkolaki zaprezentowały się w tańcu piratów i w walcu łyżwiarzy. Klasy III zrobiły furorę w brawurowym układzie tanecznym z chustami. Klasa VI pokazała układ tańców towarzyskich związanych z długim w tym roku karnawałem. Klasa IV wystąpiła w przedstawieniu o Smoku Wawelskim po angielsku. Występy zakończył układ gimnastyczny uczennicy z klasy III „a”, która zadziwiła publiczność swą zwinnością.

Po części artystycznej rozpoczął się karnawałowy bal przebierańców z didżejem. Wśród tańczących byli piraci, królewny, rycerze i wiele innych kolorowych postaci. Dla dzieci przygotowane były konkurencje: m. in. przechodzenie pod liną, taniec z balonami, taniec na gazecie, z krzesłami i in. Podczas balu można było otrzymać laleczki uszyte przez uczniów w zamian za dobrowolna darowiznę na rzecz dzieci w Angoli w ramach akcji UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”. W sumie zebrano 520 zł. na szczepionki dla afrykańskich dzieci. Społeczność szkolna powitała także wolontariuszkę Kanię, która przyjechała do ZSP w Golasowicach aż z Indonezji w ramach realizowanego programu Kid Speak.

Podczas zabawy rodzice prowadzili bogato zaopatrzony bufet oraz przygotowali paczki dla dzieci.

CHOINKA NOWOROCZNA 2017