21 lutego 2017 00:37 | Aktualności

Spotkanie ze strażakami

W czwartek 17 lutego  2017 r. odwiedzili nas strażacy z OSP w Golasowicach, aby przeprowadzić szkolny etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej   w klasie VI  i zapoznać dzieci ZSP  z niebezpieczeństwem zatruć  czadem.

Tlenek węgla popularnie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bez zapachu, dlatego tak niebezpiecznym. Wydobywa się  z przewodów kominowych. Do zatrucia może też dojść, gdy niewłaściwie eksploatujemy urządzenia gazowe.

Strażacy omówili objawy zatrucia czadem, sposoby pomocy poszkodowanym. Zwrócili uwagę na błędy, które często popełniają ludzie, np. zatykając kratki wentylacyjne i nie wietrząc pomieszczeń.

Bardzo ciekawy był też pokaz drobnego sprzętu i działań ratowniczych, jakie podejmują strażacy  na miejscach zdarzeń.

Miłym akcentem na koniec spotkania ze Strażakami było podsumowanie konkursowych zmagań  naszych szóstoklasistów.

Do kolejnego etapu Konkursu Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowały się: Patrycja, Sonia i Nina. Gratulujemy.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI 2017