Aktualności

26 lutego 2017 17:26 | Aktualności

Flash mob „Drzewo czytelnika”

21.02.2017 r. biblioteka szkolna i publiczna przeprowadziły akcję promującą czytelnictwo i biblioteki- Flash mob: „Drzewo czytelnika”.

Flash mob” to z angielskiego dosłownie „błyskawiczny tłum”. Określeniem tym nazywa się sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

Na korytarzu szkolnym obok sal lekcyjnych stanęło bezlistne drzewo, które należało ubrać w liście. Podczas przerw zaintrygowane dzieci miały za zadanie wybrać liść w dowolnym kolorze i dokończyć zdanie na nim wypisane, a następnie przypiąć go do gałęzi. Padały różne odpowiedzi, np.: „Biblioteka to: … ciche miejsce, mój drugi dom, miejsce, które lubię, najlepsze miejsce na świecie”, „Czytam, bo: … lubię, uwielbiam”,  „Lubię książki, bo: … są ciekawe, bo w książkach jest dużo wiedzy”, „Odwiedzam bibliotekę, bo: … czuję się tam jak w domu”, „Książka to: … mój świat” itp. Zainteresowanie akcją było tak duże, że już po drugiej przerwie zabrakło liści i trzeba było szybko je dodrukować.

Pod koniec dnia całe „drzewo czytelnika” ozdobione było kolorowymi listkami.

Przeczytano: 122 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

FLASH MOB "Drzewo czytelnika" 2017