12 marca 2017 21:46 | Aktualności

Spotkanie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej

2 i 3 marca 2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Golasowicach odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego prowadzonego przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Jastrzębia- Zdroju i Żor. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej: oceną sytuacji i zabezpieczeniem miejsca wypadku, oceną stanu poszkodowanego oraz kontrolą czynności życiowych i podtrzymywaniem życia (reanimacja, resuscytacja). Pan Paweł Omyła i pan Mariusz Stachowicz zaprezentowali również podstawowe zasady postępowania w przypadku zwichnięcia i złamania. Uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Dziękujemy pracownikom Państwowej Straży Pożarnej za znalezienie czasu dla naszej szkoły i przekazanie uczniom tak cennych i pożytecznych informacji.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI 2017