12 marca 2017 22:15 | Aktualności

Wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach

2 marca 2017r. uczniowie klasy I i II odwiedzili Muzeum Ognia w Żorach. Dzieci uczestniczyły w prezentacji na temat tradycji związanych z ogniem oraz jego roli w życiu człowieka. Poznały też historię wielkiego pożaru, który w 1702 r. zniszczył miasto. Na pamiątkę tego wydarzenia, raz w roku, mieszkańcy organizują przemarsz z pochodniami. Następnie dzieci obejrzały film o pracy strażaków pt. „Śladami ognia”, przypomniały sobie, jak wezwać pomoc w razie pożaru i jakie są numery alarmowe. Po filmie czekała na dzieci niespodzianka – zajęcia w sali interaktywnej. Każdy uczeń mógł tam spróbować wirtualnie wykrzesać ogień, zapalić znicz olimpijski, sprawdzić, jak działa pirometr, wcielić się w rolę dyspozytora straży pożarnej, a także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o historii ognia. Podczas spaceru po żorskim rynku dzieci bez problemów odnalazły trzy „Żorki” – maskotki miasta.

WYCIECZKA DO MUZEUM OGNIA 2017