24 marca 2017 07:57 | Aktualności

Szkolny Konkurs "Mam Talent"

W tym roku SZKOLNY KONKURS "MAM TALENT" odbył się 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny. Miał on na celu promowanie i rozwijanie talentów uczniów naszej szkoły. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w następujących kategoriach: wokalnej, muzycznej, tanecznej, gimnastycznej i recytatorsko-aktorskiej. Podczas występów czuć było atmosferę kulturalnego współzawodnictwa oraz radość płynącą ze  śpiewu, gry na instrumencie, gimnastyki, pląsów i recytacji.

Uczestników oceniało sześcioosobowe jury w składzie: pani Agnieszka Goraus - przewodnicząca komisji oraz członkowie: pani  Katarzyna Niedziela, pani Ewa Kaul i przewodniczący klas starszych, tj. Maria Spytko z klasy IV, Damian Garbocz z klasy V, Patrycja Macura z klasy VI.

Rewelacyjna publiczność, tj. nasi uczniowie i nauczyciele, reagowała żywiołowo. Dopingowali, oklaskiwali i wspierali  jak tylko mogli wykonawców, doceniając ich odwagę
i talent.
Szkolne show prowadziła wspaniała  konferansjerka, uczennica klasy VI – Sonia Plinta. Szacowne jury miało trudne zadanie, bo jak sami  przyznali, uczniowie zadziwili ich wspaniałymi występami. Ostatecznie przewodnicząca komisji konkursowej ogłosiła werdykt.

• I miejsce zajęły Julia Kotorc i Oliwia Kubera z klasy III A (wykonały artystyczny układ gimnastyczny),
  • II miejsce zajęła Katarzyna Wantuła z klasy V (zagrała utwór na klarnecie),
  • III miejsce zajęła Julia Kuboszek z klasy I (zaśpiewała piosenkę).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczennicom gratulujemy!!!

Po konkursie „MAM TALENT” odbył się także turniej gier planszowych – Kod Faraona, w którym brało udział 16 zawodników z klas V i VI, zorganizowany przez pana Mariusza Habraszkę z GOK w Pawłowicach. Dla zwycięzców ufundował on atrakcyjne nagrody - nowoczesne gry planszowe.

• I miejsce zdobył Konrad Kufieta z klasy VI
  • II miejsce Tomasz Bolek z klasy V