01 kwietnia 2017 22:46 | Aktualności

Żegnaj zimo

Dnia 21.03.2017 roku nasze przedszkole odwiedziła pani Aneta Folwarczny z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach filia Golasowice w celu przeprowadzenia warsztatów na temat „Marzanna”. W programie była: opowieść o  wiośnie, przysłowia wiosenne, burza mózgów, rozsypanka - elementy z porami roku.

Dzieci z elementów charakterystycznych dla wiosny utworzyły plakat  z Marzanną. Były też tematyczne zabawy ruchowe, ubieranie słomianej Marzanny,  a potem jej uroczyste spalenie. Dzieci z grupy Krasnali skandowały: „Zimę, zimę żegnamy, wiosnę, wiosnę witamy. Marzannę przegonimy, wiośnie się pokłonimy!, Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno! Zimę tu żegnamy-Ciebie przeganiamy! Starszaki wtórowały: „Żegnaj zimo, Witaj wiosno!”

Potem nastąpiło uroczyste powitanie wiosny i szukanie jej zwiastunów.

ŻEGNAJ ZIMO 2017