10 kwietnia 2017 08:32 | Aktualności

Lekcje biblioteczne

5 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I – III mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez panią Lucynę Jabłekę, która przyjechała do nas z biblioteki pedagogicznej w Pszczynie. Tematem spotkania, zorganizowanego dla drugo i trzecioklasistów, były „Dzieci z Czarnego Lądu – prawa dziecka i ich przestrzeganie na świecie”, w oparciu o opowiadanie z książki pt. „Moje prawa, ważna sprawa!” A. Czerwińskiej-Rydel i R. Piątkowskiej. Klasa I zdobywała wiedzę na temat znaczenia i ochrony lasów na przykładzie opowiadania pt. “Nowy dom małego rysia Rudka“. Nowością i dużą atrakcją dla dzieci było wykorzystanie podczas zajęć papierowego teatrzyku Kamishibai. Jest to papierowy, przenośny teatrzyk składany w formie walizki.

LEKCJE BIBLIOTECZNE 2017