10 kwietnia 2017 08:41 | Aktualności

Dzień marchewki

„Dzień Marchewki” przypada na 4 kwietnia i w tym dniu dzieci z grupy Biedronki obchodziły jej święto. Wszyscy ubrani byli na pomarańczowo, łącznie z salą, która była przystrojona w marchewki. Dzieci od rana słuchały i śpiewały przeboje związane z bohaterką dnia, własnoręcznie wykonywały opaski na głowy, lepiły z plasteliny, rozwiązywały zagadki, piły sok marchewkowy oraz zajadały się marchewką. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystywania go w życiu codziennym.

W ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców oraz rozwinęły umiejętności manualne. Wszystkie działania były związane tematycznie z marchewką. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i  marchewkowy.

Do obchodów Dnia Marchewki przyłączyła się również grupa Krasnali. W tym dniu dominował kolor zielony i pomarańczowy. W programie zajęć był wybór króla i królowej marchewki, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem działań o charakterze muzycznym, plastycznym, ruchowym, matematycznym, umysłowym i estetycznym. Sporo emocji wywołały wśród dzieci surowe i gotowane marchewkowe chipsy. Dzięki temu dzieci poznały wartość odżywczą marchewki i nabrały przekonania o konieczności spożywania warzyw, które są źródłem witamin.

DZIEŃ MARCHEWKI 2017