14 maja 2017 23:12 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika

Dn. 10.05.2017 r. uczniowie kl. I zostali czytelnikami biblioteki szkolnej i publicznej. Specjalne zajęcia z tej okazji poprowadziły panie bibliotekarki z obu bibliotek.

Uroczystą lekcję rozpoczęło przedstawienie pt.: „Krótka historia książki”, przygotowane przez uczennice z kl. VI. Następnie pierwszaki rozmawiały o wartości czytania oraz jak należy dbać o książki. Rozwiązywały zagadki nt. książki, biblioteki i bohaterów z bajek. Podczas oglądania wystawki „Książki zniszczone” i „Najpiękniejsze książki” odnalazły dwa „Listy książek do czytelników”, które natychmiast zostały odczytane na głos. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, po czym złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecały stać się wzorowymi czytelnikami. Pani dyrektor dokonała pasowania na czytelnika, a dzieci potwierdziły to odrysowaniem dłoni i podpisem na karcie obok tekstu przyrzeczenia. Na pamiątkę otrzymały zakładki do książki i plany lekcji oraz słodkie babeczki.

Na zakończenie zajęć udały się do biblioteki, aby wypożyczyć książki do domu.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017