14 maja 2017 23:16 | Aktualności

„Bieg po zdrowie”

W naszej szkole został zrealizowany program edukacji antynikotynowej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Dziecka pt. „Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu było zapobieganie palenia papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie jak i w przyszłości oraz ukazanie atrakcyjności życia wolnego od uzależnienia od tytoniu. Zajęcia były realizowane przy użyciu zróżnicowanych metod aktywizujących podczas sześciu zajęć z wychowawcą w klasie czwartej. Uczniowie w ramach zajęć profilaktycznych wykonywali zadania domowe, w które angażowani byli również rodzice. Atrakcyjna forma programu sprzyjała wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i wdrażała ich w dokonywanie świadomych wyborów bez obawy o poczucie odrzucenia ze strony rówieśników.

PROGRAM ANTYNIKOTYNOWY 2017