Aktualności

18 października 2017 23:35 | Aktualności

Spotkanie z pasją

10.10.2017 r. o godz. 16-tej w budynku ZSP w Golasowicach odbyło się comiesięczne popołudniowe spotkanie z pasją dla kobiet i młodzieży z naszego środowiska lokalnego. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna - Filia Golasowice przy współudziale biblioteki szkolnej.

W tym miesiącu na  spotkanie zaproszona została pani Bożena Legierska, która prowadziła zajęcia plastyczne - wykonywanie „kręciołków” metodą origami.

Origami to stara japońska sztuka składania papieru bez użycia nożyczek i kleju. Zebrani musieli wykazać się cierpliwością i dokładnością w wykonywaniu swoich „kręciołków”, ale w efekcie powstały piękne ozdoby: kule na choinkę, kolorowe różyczki, którymi można np. przystroić świąteczny stół oraz ozdobione papierowymi kwiatami pudełeczka, które można wykorzystać jako prezent dla kogoś. Udowodnione jest, iż taka praca wymagająca skupienia doskonale uspokaja, wycisza oraz ma wartość terapeutyczną. Tak też było i tym razem - spotkanie przeciągnęło się do trzech godzin, ponieważ uczestnicy z zapałem chcieli nauczyć się różnych wariantów „kręciołkowych” ozdób, które prezentowała pani Legierska.

Kolejne spotkanie - w listopadzie, na które serdecznie zapraszamy.

Przeczytano: 185 razy. Wydrukuj|Do góry

SPOTKANIE Z PASJĄ 2017