24 października 2017 23:15 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście. W piątek 13 października 2017 roku podczas uroczystej akademii uczniowie klasy szóstej przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Złożyli na ręce pani dyrektor wiązankę kwiatów z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej gościom wiersze i piosenki, których nauczyli się podczas dotychczasowego pobytu w szkole. Złożyli uroczyste ślubowanie, odpowiadali na pytania zadawane przez panią dyrektor Bożenę Struzik. Potem zostali przez nią uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach. Na koniec pani dyrektor wręczyła nowo pasowanym uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a rodzice - tradycyjne  „rogi obfitości”. Prezenty pierwszoklasistom wręczyli również szóstoklasiści - opiekunowie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia i występ Teatru ART- RE z Krakowa pt. „Pinokio”.

ŚLUBOWANIE KLASY I