09 listopada 2017 22:42 | Aktualności

Spotkanie z postacią bajkową - koziołkiem Matołkiem

Dn. 06.11.2017 r. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego obchodziła Dzień Postaci z Bajek.Temu sympatycznemu świętu patronował Samorząd Uczniowski, a w obchody włączyły się biblioteki publiczna i szkolna.

Z tej okazji uczniowie i nauczyciele przebrali się za ulubione postacie bajkowe- nie brakowało księżniczek, bohaterów „Gwiezdnych wojen” i filmów Disney’a, smurfów, piratów, policjantów, Pippi Pończoszanek itp.

Tego dnia panie bibliotekarki zaprosiły uczniów kl. I-III na zajęcia biblioteczne, gdzie gościem specjalnym był koziołek Matołek. Bohater popularnego komiksu wymyślonego przez patrona szkoły najpierw przywitał się z dziećmi, następnie przeczytał im fragmenty „Przygód koziołka Matołka”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością jego perypetii, odpowiadając na zagadki zadawane przez sympatycznego gościa. Kolejnym zadaniem było układanie puzzli tematycznie związanych z utworem K. Makuszyńskiego. Nagrodą za ukończone zadanie były drobne upominki w postaci słodyczy i planów lekcji.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć mogli pozować do wspólnego zdjęcia z koziołkiem Matołkiem.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2017