19 listopada 2017 01:50 | Aktualności

Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Doświadczyliśmy tego samego w naszym przedszkolu, gdy  6 listopada przyłączyliśmy się do obchodów  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Było bajkowo oraz kolorowo, bo każdy przedszkolak reprezentował wybraną postać ze świata bajek i baśni. Wszyscy rodzice zadbali o odpowiedni kostium dla swojego dziecka. Był czas na wspólne zabawy, a wśród nich konkursy, zagadki dotyczące  tytułów bajek i baśni w oparciu o wylosowane rekwizyty, fragment z literatury czy po wyglądzie bohatera. Zagadką była również każda postać, w którą wcielili się wszyscy uczestnicy bajkowego spotkania. Dzieci wykazały się  świetną znajomością bajek. Zabawom towarzyszył ruch i pozytywne emocje . Dzień ten nam przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU 2017