06 grudnia 2017 05:09 | Aktualności

Wieczór kodowania

W piątek 1 XII uczniowie klas I - III wzięli udział w "Wieczorze Kodowania". Przyszli do szkoły po południu, wyposażeni w piórniki oraz latarki i wytrzymali do .... północy! Przygotowane dla dzieci zabawy były ciekawe i urozmaicone. Wymagały jednak cierpliwości, wytrwałości oraz umiejętności współdziałania w zespole. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem, a nad całością czuwała trenerka, "mistrzyni kodowania " - Pani Marta Florkiewicz-Borkowska. Największe emocje wzbudziły podchody, których celem było odnalezienie ukrytego w szkole skarbu – worka z cukierkami. Poszukiwania odbywały się tylko przy świetle latarek! Dzieci świetnie poradziły sobie również z pokonaniem "laserowego" toru przeszkód oraz z wykonaniem zakodowanego tańca.

Zajęcia odbyły się w związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu "Zaprogramuj przyszłość", którego celem jest zapoznanie uczniów z podstawami programowania. Dziękujemy uczniom klas VI i VII: Ninie Makuli, Magdzie Twardzik oraz Damianowi Garboczowi, którzy pomagali w prowadzeniu ćwiczeń oraz opiekowali się młodszymi kolegami.

WIECZÓR KODOWANIA 2017