06 grudnia 2017 22:19 | Aktualności

Lekcja inna niż wszystkie...

Już po raz kolejny uczniowie obecnej klasy V wzięli udział w lekcji online, która była jednym z planowanych działań w ramach programu europejskiej współpracy szkół eTwinning - projekt Sporty School. Od nowego roku szkolnego dzieci naszej placówki przeprowadziły kilkanaście aktywnych przerw międzylekcyjnych, podczas których prezentowały przygotowane przez siebie propozycje ćwiczeń. Ewaluacja ich działań odbyła się podczas zajęć online między partnerami projektu.
To była lekcja inna niż wszystkie, ponieważ odbyła się za pośrednictwem Internetu, w dwóch oddalonych od siebie miejscach Europy, z czterema nauczycielkami, ale z jednym celem, by propagować aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczęły się od powitania w języku angielskim, które nawiązywało do tematyki sportowej. Następnie każda z grup zaprezentowała swoje ćwiczenia, a na sam koniec odbył się panel dyskusyjny, podsumowujący działania w ramach projektu Sporty School. Zajęcia miały na celu umożliwienie współpracy z innymi uczniami, doskonalenie umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii i zdolności językowych uczniów, a także pogłębienie wiedzy na temat aktywnego spędzania wolnego czasu.

LEKCJA INNA NIŻ WSZYSTKIE... 2017