19 stycznia 2018 03:24 | Aktualności

Rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego

8 stycznia 2018 r. obchodziliśmy 134 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły, Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji uczniowie brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy nt. życia i twórczości K. Makuszyńskiego. Konkurs był organizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną- Filia Golasowice.

Młodsze dzieci miały za zadanie przeczytać powieść: „Awantura o Basię” oraz komiks: „Przygody koziołka Matołka”, a starsze- powieść: „Szaleństwa panny Ewy” i komiks: „Awantury i wybryki małej małpki Fiki- Miki”. Ponadto wszyscy uczestnicy musieli zapoznać się z biografią pisarza wraz z tytułami jego utworów.

W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyli:

I miejsce - Kacper Okularczyk

II miejsce - Maja Wożgin

III miejsce - Filip Gołda

W starszej kategorii:

I miejsce - Natalia Garbocz

II miejsce - Magdalena Twardzik

III miejsce - Anna Matuszek

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

ROCZNICA URODZIN KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO 2018