25 stycznia 2018 20:00 | Aktualności

Przedszkoliada Tour 2018

Nasze przedszkolaki kochają sport. Mogliśmy się o tym przekonać podczas kolejnej imprezy sportowej Grupy Azoty Przedszkoliada Tour 2018, którą w wtorek 16 stycznia zorganizowano w naszej gminie. W akcji wzięło udział kilkaset dzieci z różnych przedszkoli. Dzieciaki miały okazję trenować pod okiem sportowców z drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz ich maskotki.
Młodzi sportowcy dryblowali, kopali, rzucali i odbijali piłkę, a w chwilach przerwy sięgali po kredki. W ramach akcji „Pokoloruj sport” powstał wielobarwny obraz, który jest dziełem wszystkich uczestników akcji. Aktywne dzieciaki otrzymały medale, dyplomy i drobne upominki. Przedszkoliada Tour 2018 to jedno z 60 wydarzeń w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Celem akcji jest zapobieganie otyłości wśród najmłodszych, nauka współpracy w grupie i promocja idei fair play. Nasze przedszkole już po raz czwarty wzięło udział w tej imprezie. Sportowe pasje dzieciaki rozwijały w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach.

Z naszej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Sebastianowi i Sylwii Kempny za bezpłatny wynajem autobusów, które dowiozły nas na miejsce.

PRZEDSZKOLIADA TOUR 2018