04 kwietnia 2018 21:34 | Aktualności

Pierwszy dzień Wiosny

Dzieci ze szkoły miały już dość zimy, mrozów i zimnych nosków. Postanowiły więc siłą przepędzić Zimę, robiąc marzannę. Z ogromnym zaangażowaniem wykonały ją na świetlicy, wykorzystując tylko materiały ekologiczne: siano, słomę czy suszone kwiaty. Jej włosy zrobiły z tui, a spódniczkę z suchych liści paproci. Bluzeczka zaś została zrobiona ze świeżych gałązek bukszpanu. Na pierwszym wiosennym spacerze, dzieci wrzuciły marzannę do rzeki, żeby pożegnać zimę. Natychmiast wyjrzało słońce. W szkole natomiast zawitały żonkile, narcyzy i wiele elementów świąteczno-wiosennych. Trudno o lepszy początek astronomicznej wiosny.

Również pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole Dzień Hobbysty, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Był to dzień pełen pasji. Każdy uczeń z klasy I - VII mógł pokazać własną kolekcję i o niej opowiedzieć. Wśród zbiorów znalazły się klocki lego, anioły, kaktusy, pluszaki, karty, widokówki i wiele innych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podziwiali eksponaty.

Po obejrzeniu zbiorów odbył się pokaz nowoczesnych gier planszowych dla uczniów klas IV - VII, przygotowany przez pana Mariusza Habraszkę z GOK w Pawłowicach. Zainteresowanych było 35 uczniów, którzy mogli poznać zasady najbardziej ciekawych gier i rozegrać turniej.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2018