15 maja 2018 10:01 | Aktualności

„Dzień Bez Zabawki” czyli twórcze działania przedszkolaków

7 maja 2018 był w naszym przedszkolu „Dniem Bez Zabawki”. Ponieważ zabawki wyjechały na zasłużony wypoczynek, dzieci zostały zachęcone do wykonania dla siebie zabawki, którą będą mogły się pobawić. Od razu zabrały się do pracy indywidualnie, w parach lub małych grupach. W tym wyjątkowym dniu na nowo odkrywały swoje twórcze możliwości, rozwijały wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną, uczyły się samodzielności, współdziałania w grupie. Przekonały się, że świetną zabawą jest sama chęć tworzenia, co sprawiało im dużo radości. W wyniku tych działań powstały pojazdy kosmiczne, auta, zwierzątka, sprzęty i urządzenia, ludziki, pudełka na prezenty i wiele innych rzeczy. Prześcigały się w tworzeniu ilości samodzielnie wykonanych zabawek, którymi mogły się w chwili wytchnienia pobawić. Pracowały przez cały  dzień. Swoje wytwory mogły zabrać z sobą do domu. Dla rodziców może to być bardzo ważną lekcją, którzy patrząc na dzieła swojego dziecka może dostrzegą jego talenty i zainteresowania.

DZIEŃ BEZ ZABAWKI 2018