Aktualności

25 czerwca 2018 12:19 | Aktualności

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W drugim semestrze roku szkolnego w miesiącach kwiecień - maj odbył się w naszej szkole konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych SP. Nie był to typowy konkurs sprawdzający nabytą do tej pory wiedzę, ale zachęcający do jej zdobywania. Głównym celem było wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi oraz rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji korzystając z różnych źródeł, weryfikowania zdobytych informacji, potwierdzania ich wiarygodności oraz doskonalenie umiejętności korzystania ze słowników internetowych oraz tłumacza Google. Te umiejętności są kluczowymi umiejętnościami XXI wieku, w którym wszyscy żyjemy w gąszczu i nadmiarze różnych informacji. Tym bardziej umiejętności szybkiego wyszukiwania, weryfikowania i zdobywania informacji są niezbędne dla cyfrowego społeczeństwa, którym bez wątpienia już jesteśmy. 

Sam konkurs nie był łatwy. Uczniowie musieli włożyć trochę czasu, cierpliwości i zaangażowania w znalezienie odpowiedzi. Przy okazji, oprócz podstawowych informacji, można było dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat krajów niemieckojęzycznych, np. co to jest Wieża Wariatów, jak się nazywa najsłynniejsza pszczółka i skąd pochodzi, kto jest twórcą najsłynniejszch jeansów na świecie, który kompozytor był głuchy, kim był bajkowy król oraz co to jest Sachertorte...

Konkurs trwał pięć tygodni. Na początku tygodnia pojawiała się nowa tura pytań. W każdej turze było sześć pytań o łącznej wartości 15 lub 16 punktów. 

Wszystkie informacje pojawiały się na bieżąco na blogu przedmiotowym deutschfun. 

I miejsce oraz dwa wyróżnienia zdobyły trzy uczennice z klasy siódmej - Julia, Agata i Sonia.  

Serdecznie gratulujemy.

Przeczytano: 31 razy. Wydrukuj|Do góry