25 września 2018 17:38 | Aktualności

Narodowe czytanie

Narodowe czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, której obszerne fragmenty czytane są publicznie w różnych miejscach w kraju, jak również w naszej szkole, która została wpisana na prezydencką listę placówek realizujących projekt.

W tym roku wybrano do odczytania "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, którego fragmentów wysłuchały klasy 7 i 8 podczas lekcji języka polskiego. Przed wysłuchaniem lektury, rozmawialiśmy o autorze, epoce, w której żył i tworzył oraz o całości lektury, jej bohaterach i problematyce. Uczniowie w skupieniu słuchali fragmentów dotyczących rewolucji w Baku, żywo komentowali i brali udział w dyskusji dotyczącej lektury. Mam nadzieję, że był to dla nich zachęta do zapoznania się z całością utworu.

NARODOWE CZYTANIE 2018