25 września 2018 17:57 | Aktualności

Dzień Kropki w przedszkolu

14 i 18.09.2018 roku we współpracy z Biblioteką Publiczną - filia Golasowice obchodziliśmy Dzień Kropki. W tym dniu dominowały kropki różnej wielkości i koloru w sali lub na ubrankach dzieci. Miały one związek z bohaterką książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z opowiadaniem o małej dziewczynce Vasthi, co uwierzyła w siebie. Zwróciła uwagę, że nie należy się tak szybko poddawać w przypadku niepowodzeń. Później należało u dzieci pobudzić wyobraźnię i wyszukać w otoczeniu przykładów zwierząt, kwiatów oraz przedmiotów z kropkami. Przedszkolaki wykonały mandale kropkowe („Krasnale”) i różne postacie z kropek („Biedronki”). Nie obyło się bez kropkowego poczęstunku - cukierków. Miłym akcentem kończącym obchody tego dnia były bańki mydlane na powietrzu i wykonanie pamiątkowych zdjęć.

DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU 2018