20 października 2018 23:19 | Aktualności

Zamiast kwiatka nieśliśmy pomoc

Nie od dziś wiadomo, że nasza szkolna społeczność  potrafi solidaryzować się z osobami potrzebującymi pomocy i wsparcia. Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem pierwszoklasistów był okazją do podziękowań w nieco inny sposób - poprzez zaangażowanie się w pomoc humanitarną. Uczniowie zrezygnowali z zakupu kwiatów z okazji Dnia Nauczyciela i podziękowali swoim pedagogom za wspólną pracę, niosąc realną pomoc potrzebującym mieszkańcom Somalii. Zorganizowana w szkole zbiórka pieniędzy na szlachetny cel wsparła działania Polskiej Akcji Humanitarnej w północno-wschodniej części Afryki. Była to także doskonała okazja do edukacji, czym jest i jak udzielana jest pomoc humanitarna. Dziękujemy za okazane wielkie serce podczas trwania akcji.

ZAMIAST KWIATKA NIESIEMY POMOC 2018