06 listopada 2018 09:16 | Aktualności

Żywa lekcja historii

30 października 2018  w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii.

Zajęcia przygotował i przeprowadził  rotmistrz  Krzysztof Wincenty Banaś herbu Dołęga ze Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej.

Prowadzący warsztaty w atrakcyjny sposób przybliżył uczniom rzeczywistość i wydarzenia od roku 1863 do I wojny światowej. Uczniowie mogli zobaczyć broń  używaną przez powstańców: szable, jakimi walczyli oraz ich umundurowanie. Lekcja uzupełniona była obszernymi fragmentami filmów dokumentalnych z pieśniami patriotycznymi w nowych aranżacjach, wykonywanymi przez Pawła Kukiza.

Chętni uczestnicy warsztatów  mogli założyć wybrane części umundurowania, a nawet dotknąć  prezentowanych elementów uzbrojenia. Uczniowie klas IV - VIII, korzystając po raz pierwszy z takiej formy zajęć, mogli przekonać się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą, bo taka żywa  lekcja historii to idealne połączenie nauki i zabawy.

ŻYWA LEKCJA HISTORII 2018